2422/70
Alexander Eckener (f. Flensborg 1870, d. 1944)
Ved en hvid havelåge. Sign. A. Eckener. Olie på lærred. 70×57.
Stand
Lærred bør strammes op. krakeleringer.
Bemærkninger
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
19 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
983892 | ||
817293 (Autobud) | ||
983892 | ||
817293 (Autobud) | ||
983892 | ||
817293 (Autobud) | ||
983892 | ||
817293 | ||
232847 | ||
897180 (Autobud) | ||
232847 | ||
897180 | ||
232847 (Autobud) | ||
148426 | ||
232847 | ||
972739 (Autobud) | ||
232847 | ||
972739 | ||
851110 |