2422/​70

Alexander Eckener (f. Flensborg 1870, d. 1944)

Ved en hvid havelåge. Sign. A. Eckener. Olie på lærred. 70×57.

Stand

Lærred bør strammes op. krakeleringer.

Bemærkninger

Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.

Auktion
Kategori
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Solgt

Hammerslag

3.400 DKK

19 bud

Tidspunkt Byder Bud
983892 3.400 DKK
817293 (Autobud) 3.200 DKK
983892 3.200 DKK
817293 (Autobud) 3.000 DKK
983892 2.900 DKK
817293 (Autobud) 2.800 DKK
983892 2.700 DKK
817293 2.600 DKK
232847 2.500 DKK
897180 (Autobud) 2.400 DKK
232847 2.300 DKK
897180 2.200 DKK
232847 (Autobud) 2.100 DKK
148426 2.000 DKK
232847 1.700 DKK
972739 (Autobud) 1.650 DKK
232847 1.600 DKK
972739 1.550 DKK
851110 1.500 DKK